تماس تلفنی با دکتر رادخواه

آسیب بیضه پس از تروما

آسیب تروماتیک بیضه


بیضه ها در داخل کیسه خود در خارج از بدن قرار گرفته اند. تحرک بیضه ها و توانایی تغییر محل به داخل کانال کشاله رانی راههایی است که بیضه را از ضربه ها تا حدودی مصون می سازد. ولی این عضو به دلیل حساسیت مستعد ضربه در تصادفات و به خصوص در نزاع خواهد بود.
با شدت گرفتن ضربه بیضه ممکن است دچار درد بدون تظاهر بالینی دیگر، تجمع مایع وخون در کیسه بیضه، تجمع خون داخل نسج بیضه، پارگی غشای پوشاننده بیضه شود.
پر واضح است که اولین علامت مراجعه درد است. با معاینه بالینی و همچنین سونوگرافی میتوان به شدت آسیب پی برد. در صورت تجمع میزان زیادی خون داخل محوطه بیضه فشار زیادی به نسج طبیعی بیضه وارد می کند که موجب کاهش خونرسانی به نسوج حساس بیضه شده و اسپرم سازی آسیب می بیند. در بدترین حالت که پارگی غشای بیضه است نسج بیضه از محوطه بیضوی خود خارج شده و خونریزی شدیدی می کند. در صورتی که مراجعه دیر صورت گیرد، نسج بیضه از دست می رود وعلیه سیستم اسپرم ساز بیضه توسط سیستم ایمنی بدن آنتی بادی تولید می شود که می تواند منجر به ناباروری علی رغم یک بیضه سالم شود. این در حالی است که ترمیم بیضه آسیب دیده وحتی خارج کردن سریع کل بیضه آسیب دیده میتواند باروری را حفظ کند.

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو