تماس تلفنی با دکتر رادخواه

هیپوسپادیاس

هیپوسپادیاس (Hypospadiasis)


هیپوسپادیاس به معنی باز نشدن مجرا در محلی پایین تر از نوک مجرا می باشد که گاهی اوقات همراه قوس در آلت تناسلی می باشد. هر چه محل باز شدن مجرا از نوک آلت دورتر باشد، بیماری شدیدتر است.  گاهی مجرا تا سر حد بیضه ها پایین می آید.
علاوه بر ظاهر نا خوشایند، گاهی مجرای نا بهنجار تنگ میشود و در مواردی که خروجی مجرا به بیضه ها نزدیک باشد، امکان ریختن مایع منی داخل واژن نخواهد بود و به دلیل فیزیکی منجر به ناباروری می شود.
اغلب موارد هیپوسپادیاس در دوران نوزادی تشخیص داده می شود. انجام عمل ختنه در بیماران با هر گونه ناهنجاری آلت منجمله هیپوسپادیاس ممنوع است، زیرا این پوست برای ترمیم آلت حیاتی است. لذا در صورتی که پزشکی که برای اولین بار و معمولاً برای انجام ختنه کودک را معاینه می کند، کوچکترین شکی به وجود ناهنجاری مادرزادی آلت داشته باشد وی را برای معاینات تکمیلی به ارولوژیست ارجاع می کند.
ترمیم هیپوسپادیاس معمولاً پس از یک سالگی انجام می شود. اولین عمل ترمیمی هیپوسپادیاس بسیار مهم است زیرا انجام عمل در دستان با تجربه تضمین کننده بهبود است و انجام عمل در افرادی که قبلاً دستکاری نسجی داشته اند بسیار مشکل و پر عارضه است.
بسیاری از بیماران با عمل شکست خورده قبلی و عود های مکرر مراجعه می کنند و نیازمند به اعمال سخت و سنگین دارند و از محلهای دیگر نسج به محل انتقال داده شود.
علاوه بر اینکه تعدادی زیادی بیماران اولیه در اعمال ما موفقیت آمیز درمان شده است، بیماران عود کرده نیز با موفقیت بسیار خوبی عمل شده و رضایت کامل دارند.

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو