تماس تلفنی با دکتر رادخواه

ناتوانی جنسی و پروتزهای آلت

ناتوانایی جنسی (Impotency)


نا توانی جنسی به معنی عدم توانایی رسیدن یا حفظ نعوظ مناسب برای نزدیکی است که یکی از شایعترین مشکلات مبتلا به مردان است. ناتوانایی جنسی دلایل مختلفی شامل دلایل روحی، اختلالات شریانی، اختلالات عصبی، نارسایی نسج نعوظی آلت، بیماریهای سیستمیک شامل دیابت و اختلالات هورمونی است.
اغلب موارد مراجعه دچار مشکلات روحی هستند. لیکن بایستی ابتدا دلایل جسمی مورد بررسی قرار گیرد.
فشارهای روحی، ارتباط  نا مناسب بین زوجین، شرایط نامناسب اقتصادی- اجتماعی می توانند اختلالات جنسی ایجاد کند. برخی موارد مراجعه دلایل واضح جسمی دارد، نظیر آسیبهای ستون فقرات، شکستگی لگن و دیابت کنترل نشده.
درمان بیماران اغلب با داروهای خوراکی انجام می گیرد. در صورتی که درمان خوراکی موفق نباشد، درمان تزریقی داخل نسج آلت یا شیافهای داخل مجرا با یا بدون استفاده از دستگاه واکیوم امتحان می شود. عمل جراحی بازگشایی عروقی که برای تنگی های موضعی وخاص است و به ندرت لزوم می یابد. افرادی که به هیچ یک از درمانهای فوق پاسخ ندهند با استفاده از پروتز آلت انجام می شود. این روش به دلیل غیر قابل برگشت بودن و از دست رفتن تمامی توانایی نعوظی فقط مناسب افرادی است که هیچ درمانی پاسخگو نبوده، ولی در صورتی که در فرد مناسب انجام شود بسیار خوب است. هر چند که در فرهنگ ما پذیرش آن به سختی صورت می گیرد، ولی در صورت انجام نتایج بسیار خوب است. دلیل آن حفظ میل جنسی وتمایل، حس کامل در حین نزدیکی در مرد و زن، انزال طبیعی، امکان ادامه نزدیکی حتی پس از انزال، رسیدن به ارگاسم است. در بیماران ما چون انتخاب بیماران با وسواس فراوان انجام شده بود، رضایت بالای بیماران پس از عمل را به همراه داشته و اغلب ذکر می کنند که در صورتی که از نتایج عمل اطلاع داشتند، زودتر اقدام به عمل می کردند.

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو