تماس تلفنی با دکتر رادخواه

عمل جراحی پروستات باز

عمل جراحی پروستات باز که برای بزرگی خوش خیم پروستات موقعی که نسخ آدنوم یعنی قسمت مرکزی پروستات روی مجرا به حدی فشار می آورد که دیگر درمان دارویی برای بیمار کارساز نیست مدنظر قرار میگیرد . در این عمل جراحی ما مجبوریم از طریق مثانه و یا از طریق کپسول خلفی ، پروستات آدنوم و قسمت مرکزی پروستات که فشار می آید بر روی مجرا رو بر داریم بنابر این در این عمل کپسول پروستات یعنی آن قسمت محیطی که اتفاقا بیشترین میزان بروز کانسر پروستات در آن قسمت هستش باقی میماند .

لذا اولا در این بیماری تمام پروستات برداشته نمیشود به دلیل اینکه نیاز نیست و قسمت محیطی پروستات باقی می ماند. عوارض آن مسلما از عمل جراحی رادیکال پروستاتیکتومی که تمامی پروستات باید برداشته شود کمتر هستش ولی کسانی که عمل جراحی اوپن پروستاتکتومی یا عمل پروستات باز میکنند به دلیل اینکه کپسول پروستات برایشان باقی میماند ریسک بروز کانسر پروستات برایشان وجود دارد .

بنابراین حتی کسانی که به دلیل بزرگی خوش خیم پروستات تحت عمل اوپن پروستاتکتومی قرار میگیرند حتما میبایست به صورت سالانه برای چکاپ کانسر پروستات انجام بشود.

عمل جراحی پروستات باز توسط دکتر رادخواه
 همانطور که در این عکسهای گذاشته شده مشاهده میکنید در این عکسها فقط قسمت مرکزی پروستات برداشته شده و کپسول پروستات و غدد سمینال وزیکل به همراهش نیست بنابراین این عکسها مربوط به اوپن پروستاکتومی میباشد و اگر بخواهیم تشابهی اعلام کنیم مانند این میمونه که مغز گردو رو خارج میکنیم و پوسته گردو باقی بماند.

عمل جراحی پروستات باز توسط دکتر رادخواه

مقالات مرتبط:

التهاب پروستات

بزرگی خوش خیم پروستات

عمل رادیکال پروستاکتومی

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو