تماس تلفنی با دکتر رادخواه
ارولوژی چیست؟

ارولوژی چیست؟

ارولوژی تخصصی در پزشکی است که بر بیماریهای سیستم ادراری مردان و زنان و همچنین بر بیماریهای تناسلی مردان تمرکز دارد.

پزشکان پس از گذرانیدن دوره طب عمومی برای تشخیص، درمان  و جراحی در این بیماریها آموزش می بینند. اعضای بدن که در فیلد این رشته قرار می گیرد شامل کلیه ها، غدد فوق کلیوی، حالبها، مثانه، مجرای ادرار، و در مردان اعضای تناسلی شامل بیضه ها و ضمایم آن، لوله های منی بر، غدد وزیکول سمینال، پروستات و آلت می باشد. ارولوژی یکی از رشته هایی است که رقابت زیادی جهت ورود به تخصص آن وجود دارد.

سیستم ادراری و تناسلی ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند که علایم ناشی از بیماری یکی در دیگر ارگان نیز علایم ایجاد می کند.
در ارولوژی درمانهای طبی نظیر درمان دارویی عفونتهای ادراری و بزرگی خوش خیم پروستات و همچنین درمانهای جراحی نظیر جراحی سرطان پروستات و همچنین ترمیم نقایص مادرزادی و بی اختیاریهای ادراری را شامل می شود. این رشته به ارتباط نزدیکی با دیگر تخصص های پزشکی مثل انکولوژی، نفرولوژی، زنان، جراحی اطفال و عمومی، غدد و گوارش دارد.

این رشته در سالهای اخیر به دلیل گستردگی موضوع دوره های تکمیلی به نام فلوشیپ پیدا کرده که از نظر عملی مترادف فوق تخصص در رشته های داخلی است. فلوشیپ های موجود در کشور ما در حال حاضر انکوارولوژی (سرطانهای دستگاه ادراری)، اندویورولوژی (اعمای بسته در ارولوژی)، اطفال، پیوند و ترمیمی می باشد.

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو

دوستان و همراهان و بیماران عزیز

از اعتماد شما که اینجانب را برای مشورت و درمان برگزیدید تشکر فراوان دارم. از آنجا که برای ارتقای علمی عازم دوره ای در خارج از کشور هستم، از تاریخ 1398/04/07 در خدمتتان نخواهم بود. به محض رجعت به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد. بیمارانی که در مدت عدم حضور نیاز به مشورت و درمان دارند به استاد و همکار عزیزم جناب آقای دکتر نوروزی (کارگر شمالی- کوچه خسروی- ساختمان جامی تلفن 88632333 و 88331917) مراجعه داشته باشند.